برای ارایه خدماتی منسجم و یک‌پارچه به‌تمامی مشتریان و کاربران خدمات پس از فروش برسان، این شرکت به‌مانند بسیاری از شرکت‌های بزرگ خدماتی در حوزه فناوری اطلاعات، شرایطی را برای ارایه خدمات پس از فروش به هر نوع کالا تدوین کرده است. مبنای ارائه این خدمات پس از فروش ضمانت کیفیت کالای خریداری شده توسط مشتریان است و در صورتیکه آن کالا در طول دوران گارانتی دچار ایراد یا نقصان شود شرکت ذیل شرایط گارانتی ایراد را از طریق تعمیرات رفع کرده و یا تحت شرایط خاص دستگاه را تعویض خواهد کرد. این شرایط اگرچه برای هر نوع کالا یا قطعه کامپیوتری خاص، بسته به شرایط آن رده از محصول متفاوت است، اما نکاتی در مورد همه قطعات و محصولات مشترک بوده که در بحث خدمات پس از فروش از آن به‌عنوان شرایط عمومی گارانتی نام برده می‌شود که مفاد آن به‌‌شرح زیر است:

 1. کالای تعویضی که تولید آن متوقف شده است، به‌شرط دارا بودن شرایط خصوصی گارانتی آن رده از کالا با کالای مشابه تعویض و اختلاف قیمت مربوطه محاسبه می‌شود.

 2. این شرکت تعهدی در قبال هم‌خوانی کالای ضمانت شده با سایر تجهیزات  مشتری را نداشته و این وظیفه وی است تا در زمان خرید کالا یا قطعه، از انطباق آن با نیاز های خود اطمینان حاصل کند.

 3. در صورت طولانی شدن زمان خدمات بیش از استاندارد اعلام شده، مشتری می تواند در خواست دستگاه جایگزین تا رفع ایراد دستگاه اولیه نماید.

 4. خریدار موظف است، در هنگام خرید، از سالم بودن برچسب و یا اعتبار کارت ضمانت اطمینان حاصل کند.

 5. برسان در قبال تعمیر قطعاتی که زمان گارانتی آنها به اتمام رسیده و یا ضمانت آن‌ها به‌دلیل بروز یکی از شرایط نقض گارانتی باطل شده است را با دریافت هزینه طبق تعرفه اتحادیه انجام می دهد.

 6. چنان‌چه در هنگام پذیرش قطعه یا کالا، موارد نقض گارانتی تشخیص داده نشود، همچنان این حق برای مجموعه برسان محفوظ است تا پس از تشخیص وجود شرایط نقض گارانتی توسط مسئولین فنی آن گروه از کالا، ضمانت‌نامه مشتری را باطل کنند. مانند زمانی که پس از باز شدن بدنه دستگاه اثر آبخوردگی دیده می شود.

 7. به‌منظور ایجاد حس اعتماد و افزایش رضایت‌مندی مشتریان، کالای تعمیر یا تعویض شده، در صورت درخواست مشتری در حضور وی تست خواهد شد تا از کارکرد صحیح آن مطمئن شود.

 8. دارنده رسید قطعه یا کالا، صاحب آن تلقی شده و مجموعه برسان تنها در قبال رسید، کالا را به دارنده آن تحویل خواهد داد.

 9. تعمیرات صورت گرفته روی قطعات و یا کالاهای بدون گارانتی تا یک‌‌ماه از زمان تعمیر تحت ضمانت برسان خواهد بود و در صورت بروز هرگونه اشکال در این بازه زمانی با آن، مطابق کالا یا قطعات تحت ضمانت برخورد خواهد شد.

 10. مجموعه برسان تعهدی نسبت به اطلاعات ذخیره شده روی قطعات ارسالی نداشته و تهیه نسخه پشتیبان از این اطلاعات به‌عهده مشتری است.

مشابه شرایط عمومی خدمات پس از فروش، نقض شرایط ضمانت نیز اگرچه برای هر گروه از قطعات و محصولات، موارد مختص به‌خود را دارد، اما فصل مشترکی از این شرایط در قالب شرایط عمومی فسخ ضمانت قابل تعریف است که شرح آن در ذیل آمده است:

 1. مخدوش و یا جدا شدن برچسب ضمانت متصل شده به دستگاه و یا قطعه تحت ضمانت.

 2. خوانا نبودن سریال ضمانت و یا دستگاه.

 3. پایان یافتن مدت زمان ضمانت کالا یا قطعه بر اساس آن‌چه روی قطعه یک کالای خریداری شده درج شده و یا در بخش اصالت کالای پایگاه اینترنتی برسان سرویس یا همتا مشخص شده است.

 4. بررسی، بازبینی و یا اقدام به تعمیر کالا یا قطعه تحت ضمانت برسان توسط هر شخص یا مجموعه خدماتی به‌غیر از کارشناسان برسان.

 5. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از عیوب به‌وجود آمده به‌دلیل تماس یا قرار گرفتن در مجاورت مایعات، آتش، حرارت یا سرمای زیاد، مواد شیمیایی، امواج مغناطیسی شدید، گرد و غبار و خاک غیر طبیعی، زنگ زدگی و به‌طور کلی هر موردی که در شرایط عادی استفاده از یک کالا و یا قطعه بروز نمی‌کند.

 6. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از ضربه، سقوط از ارتفاع، حمل و نقل ناصحیح، نگهداری و استفاده در شرایط غیر استاندارد و غیر متعارف.

 7. بروز اختلال در عملکرد قطعه یا کالا ناشی از حوادث طبیعی مانند سیل، زلزله، آتش‌سوزی و مانند آن.

اما همان‌طور که گفته شد هر کالا با توجه به مشخصات مختص به‌خود، شرایط گارانتی و ابطال منحصر به‌فردی دارد که در ادامه به‌طور جداگانه به شرایط تدوین شده برای مهم‌ترین گروه‌های کالا و قطعه تحت ضمانت شرکت برسان خواهیم پرداخت.

شرایط اختصاصی گارانتی دستگاه ها را از صفحات زیر مطالعه کنید:

شرایط اختصاصی گارانتی موبایل و تبلت

شرایط اختصاصی لپ تاپ

شرایط اختصاصی قطعات رایانه

منشور حقوق مشتریان