شرایط ضمانت نوت‌بوک

 1. مدت ضمانت قطعات جانبی نوت‌بوک نظیر باطری و شارژر بر اساس آن‌چه روی قطعه یا کارت گارانتی و یا در پایگاه اینترنتی برسان سرویس درج شده باشد، مورد قبول بوده و پس از این مدت، خدمات با دریافت هزینه انجام خواهد شد.

 2. نوت‌بوک‌هایی که در مرکز خدمات برسان، تعمیر یا تعویض می‌شوند، تا اتمام مدت زمان گارانتی دستگاه اولیه تحت ضمانت برسان خواهند بود.

 3. مشتری موظف است برای ارسال نوت‌بوک به مرکز خدمات برسان، از بسته‌بندی مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلی دستگاه استفاده کند. بدیهی است خسارات احتمالی وارد شده به نوت‌بوک ناشی از بسته‌بندی نادرست، بر عهده مشتری خواهد بود.

 4. باز شدن بدنه دستگاه و دستکاری به‌هر دلیل و تحت هر عنوان منجر به نقض گارانتی نوت‌بوک خواهد شد.

 5. هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خمیدگی، تاب برداشتگی، ترک خوردگی، سوختگی، تغییر رنگ و مشابه آن که ناشی از عامل خارجی بوده و با چشم قابل مشاهده باشد، موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

 6. هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشکالات ناشی از خط تولید کارخانه باشد، موجب خارج شدن نوت‌بوک از گارانتی خواهد شد.

 7. خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی، ناشی از استفاده نادرست، نقض گارانتی را به‌همراه خواهد داشت.

 8. اختلال در عملکرد درایو نوری نوت‌بوک به‌دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتی که قطعات داخلی درایو آسیب ببینند، نوت‌بوک را از گارانتی خارج خواهد کرد.

 9. طبق استاندارد جهانی ISO 13406-2:2001 صفحه نمایش LCD/LED در صورتی معیوب شناخته شده و نیازمند تعمیر و تعویض خواهد بود که بیش از 3 نقطه تاریک یا روشن و یا 5 نقطه رنگی داشته باشد.

 10. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهای مجهز به خروجی USB, HDMI، تلویزیون، نمایشگر و مانند آن، موجب ابطال ضمانت‌نامه نوت‌بوک می‌شود.

 11. آسیب‌دیدگی فن، صفحه کلید و ماوس ناشی از ضربه، گرد و خاک غیر معمول و یا استفاده از مواد شوینده برای نظافت نوت‌بوک که منجر به بروز اختلال در عملکرد دستگاه شود، موجب ابطال خدمات پس از فروش می‌شود.

 12. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غیر استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و یا آلوده شدن سیستم به ویروس‌های کامپیوتری جزو گارانتی برسان نبوده و موجب ابطال آن می‌شود.