شرایط ضمانت  نوت‌بوک

 1. مدت ضمانت قطعات جانبي نوت‌بوک نظير باطري و شارژر بر اساس آن‌چه روي قطعه يا كارت گارانتي و يا در پايگاه اينترنتي برسان سرويس درج شده باشد، مورد قبول بوده و پس از این مدت، خدمات با دریافت هزینه انجام خواهد شد..

 2. نوت‌بوک‌هایی که در مرکز خدمات برسان، تعمیر یا تعویض می‌شوند، تا اتمام مدت زمان گارانتی دستگاه اولیه تحت ضمانت برسان خواهند بود.

 3. مشتری موظف است براي ارسال نوت‌بوک به مركز خدمات برسان، از بسته‌بندي مناسب و ضد ضربه، مانند جعبه اصلي دستگاه استفاده کند. بدیهی است خسارات احتمالی وارد شده به نوت‌بوک ناشی از بسته‌بندی نادرست، بر عهده مشتری خواهد بود.

 4. باز شدن بدنه دستگاه و دستکاری به‌هر دلیل و تحت هر عنوان منجر به نقض گارانتی نوت‌بوک خواهد شد.

 5. هر نوع آسیب فیزیکی مانند شکستگی، کنده شدن قطعات، خراشیدگی، خمیدگی، تاب برداشتگی، ترك خوردگي، سوختگی، تغییر رنگ و مشابه آن که ناشی از عامل خارجی بوده و با چشم قابل مشاهده باشد، موجب ابطال گارانتی خواهد شد.

 6. هر نوع آسیب الکترونیکی مانند سوختگی، ترکیدگی، تغییر رنگ قطعات بر اثر مشکل برق شهر یا اتصال لوازم جانبی معیوب که با چشم مشاهده شده و به دلایلی جز ایراد ذاتی قطعه یا اشکالات ناشی از خط تولید کارخانه باشد، موجب خارج شدن نوت‌بوک از گارانتی خواهد شد.

 7. خرابی ظاهری سوکت‌ها و درگاه‌های ورودی و خروجی، ناشی از استفاده نادرست، نقض گارانتی را به‌همراه خواهد داشت.

 8. اختلال در عملکرد درایو نوری نوت‌بوک به‌دلیل لمس قسمت‌های حساس، استفاده ناصحیح و یا وارد شدن اجسامی به‌غیر از انواع لوح‌های فشرده استاندارد به داخل دستگاه به‌صورتي كه قطعات داخلي درايو آسیب ببینند، نوت‌بوک را از گارانتی خارج خواهد کرد.

 9. طبق استاندارد جهاني ISO 13406-2:2001 صفحه نمايشLCD/LED در صورتي معيوب شناخته شده و نيازمند تعمير و تعويض خواهد بود كه بيش از 3 نقطه تاريك يا روشن و يا 5 نقطه رنگي داشته باشد.

 10. عیوب ناشی از عدم اتصال صحیح لوازم جانبی همچون ابزارهاي مجهز به خروجي USB, HDMI، تلویزیون، نمايشگر و مانند آن، موجب ابطال ضمانت‌نامه نوت‌بوک می‌شود.

 11. آسیب‌دیدگی فن، صفحه كليد و ماوس ناشي از ضربه، گرد و خاک غیر معمول و يا استفاده از مواد شوینده برای نظافت نوت‌بوک که منجر به بروز اختلال در عملکرد دستگاه شود، موجب ابطال خدمات پس از فروش می‌شود.

 12. ایرادات و عیوب سخت‌افزاری ناشی از نصب و استفاده از نرم‌افزارهای غير استاندارد، سیستم عامل‌های غیر منطبق و يا آلوده شدن سيستم به ويروس‌هاي كامپيوتري جزو گارانتی برسان نبوده و موجب ابطال آن می‌شود.